The Events Calendar - en to fi translation catalogue (671 entries)

en: If you find that you aren't getting the level of service you've come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %s or tweet %s and tell us why. We'll do what we can to make it right.
fi: Jos olet sitä mieltä, että Modern Triben palvelutaso ei vastaa odotuksiasi, lähetä meille sähköpostia osoitteeseen %s tai twiittaa %s ja kerro miksi. Haluamme tehdä parhaamme korjataksemme asian.

en: More...
fi: Lue lisää...

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
fi: Foorumit: Koska jokainen tarvitsee kaverin

en: Not getting help?
fi: Etkö saa apua?

en: Latest Version:
fi: Uusin versio:

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Requires:
fi: Vaatii:

en: Wordpress.org Plugin Page
fi: Wordpress.org lisäosasivu

en: Average Rating
fi: Keskiarvo

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
fi[0]: Perustuen %d arvosteluun
fi[1]: Perustuen %d arvosteluun

en: Give us 5 stars!
fi: Anna meille 5 tähteä!

en: Premium Add-Ons
fi: Maksulliset lisäosat

en: (Coming Soon!)
fi: (Tulossa pian!)

en: News and Tutorials
fi: Uutiset ja Oppaat

en: Network Settings
fi: Verkkoasetukset

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
fi: Täällä voit muokata Modern Triben The Events Calendarin verkkoasetuksia.

en: Hide the following settings tabs on every site:
fi: Piilota seuraavat asetusten välilehdet jokaisella sivustolla:

en: Address:
fi: Osoite:

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: City:
fi: Kaupunki:

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: Country:
fi: Maa:

en: State or Province:
fi: Osavaltio tai maakunta:

en: Select a State:
fi: Valitse osavaltio:

en: Postal Code:
fi: Postinumero:

en: Show Google Map:
fi: Näytä Google Map:

en: Show Google Maps Link:
fi: Näytä Google Maps -linkki:

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Show:
fi: Näytä:

en: Show widget only if there are upcoming events:
fi: Näytä vimpain vain, jos siinä on tulevia tapahtumia:

en: Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: Event Tags:
fi: Tapahtuman tagit:

en: %1$s %2$s iCal Feed
fi: %1$s %2$s iCal-syöte

en: Origin:
fi: Alkuperä:

en: Add to Google Calendar
fi: Lisää Google-kalenteriin

en: Google Calendar
fi: Google-kalenteri

en: Download .ics file
fi: Lataa .ics-tiedosto

en: <span>&laquo;</span> Previous Day
fi: <span>&laquo;</span> Edellinen päivä

en: iCal Export
fi: iCal-vienti

en: Next Day <span>&raquo;</span>
fi: Seuraava päivä <span>&raquo;</span>

en: Month's %s
fi: Kuukauden %s

en: Yesterday
fi: Eilinen

en: Week's %s
fi: Viikon %s

en: Tomorrow
fi: Huominen

en: Day's %s
fi: Päivän %s

en: Category
fi: Luokka

en: Listed %s
fi: listatut %s

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
fi: Käytä tätä jakaaksesi kalenterin tiedot Google-kalenterin, Apple iCal:in ja muiden yhteensopivien sovellusten kanssa

en: Loading %s
fi: Ladataan %s

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
fi: Käytät versiota %s ja ansaitset halauksen. :-)

en: Free
fi: Vapaa

en: Keep the Core Plugin <strong>FREE</strong>!
fi: Pidä lisäosan ydin <strong>MAKSUTTOMANA</strong>!

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
fi: Kalenterin voimalähteenä %sThe Events Calendar%s

en: Every time you rate <strong>5 stars</strong>, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
fi: Joka kerran, kun joke antaa <strong>5 tähteä</strong>, uusi keijukainen syntyy. Okei, ei ehkä kuitenkaan, mutta useampi tyytyväinen käyttäjä tarkoittaa enemmän apua foorumilla. Yhteistö tarvitsee äänesi!

en: Upcoming %s
fi: Tulevat %s

en: Rate It
fi: Arvostele

en: %1$s for %2$s - %3$s
fi: %1$s ajalle %2$s - %3$s

en: PSST... Want a Discount?
fi: Psst... Haluatko alennuksen?

en: Past %s
fi: Menneet %s

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
fi: Lähetämme alennuksia ydinkäyttäjillemme uutiskirjeen välityksellä.

en: %1$s for %2$s
fi: %1$s ajalle %2$s

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Your current Events URL is %s
fi: Nykyinen tapahtuma URL on %s

en: Looking for Something Special?
fi: Etsitkö jotain erityistä?

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
fi: Et <strong>voi</strong> käyttää samaa osoitetta kuin edellä. Edellä olevan tulisi mieluiten olla monikko, ja tämän yksikkö.<br /> Sinun yksittäisen tapahtuman URL on muotoa: %s

en: Column Mapping: %s
fi: Sarakkeiden kartoitus: %s

en: Community Events
fi: Yhteisötapahtumat

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Column Headings
fi: Sarakkeiden otsikot

en: Event Fields
fi: Tapahtumakentät

en: News For Events Users
fi: Uutisia Tapahtumat-lisäosan käyttäjille

en: Perform Import
fi: Suorita tuonti

en: Keep The Events Calendar Core FREE
fi: Pidä Tapahtumat-lisäosan ydin MAKSUTTOMANA

en: The Events Calendar: Import
fi: Tapahtumat: Tuo

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Rate it five stars today!
fi: Anna viisi tähteä jo tänään!

en: Newsletter Signup
fi: Tilaa uutiskirje

en: Import Settings
fi: Tuontiasetukset

en: Getting Started
fi: Aloittaminen

en: Default imported event status:
fi: Oletustila tuodulle tapahtumalle:

en: Published
fi: Julkaistu

en: Looking for More Features?
fi: Etsitkö lisää ominaisuuksia?

en: Pending
fi: Odottaa

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
fi: Lisäosat yhteisö-, lippu-, suodatin-, Facebook-liitännäisiin yms.

en: Draft
fi: Luonnos

en: Support Resources
fi: Tuki

en: Events Import
fi: Tapahtumien tuonti

en: Import Instructions
fi: Tuontiohjeet

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
fi: Jos tapahtumillasi on Järjestäjiä tai Tapahtumapaikkoja, suorita noiden tuonti ensin.

en: To import organizers or venues:
fi: Tuodaksesi järjestäjiä ja tapahtumapaikkoja:

en: Select the appropriate import type.
fi: Valitse soveltuva tuontityyppi.

en: Tribe Event Add-Ons
fi: Tribe Tapahtumalisäosat

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
fi: Lähetä CSV-tiedosto yhdellä kirjauksella riviä kohden. Ensimmäinen rivi voi sisältää sarakkeiden nimiä (tee merkintä alapuoleiseen valintaruutuun).

en: Version
fi: Versio

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
fi: Yksi sarake CSV-tiedostossasi pitäisi sisältää Järjestäjän/Tapahtumapaikan nimen. Kaikki muut kentät ovat vapaaehtoisia.

en: Last Update
fi: Viimeisin päivitys

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
fi: Kun olet lähettänyt tiedostosi, sinulla on mahdollisuus ilmaista kuinka sarakkeet CSV-tiedostossasi soveltuvat kenttiin Events Calendarissa.

en: Hide From %s Listings
fi: Piilota %s listauksista

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
fi: Kun olet tuonut Järjestäjäsi ja Tapahtumapaikkasi, tuo Tapahtumasi:

en: Sticky in Month View
fi: Kiinnitä kuukausinäkymään

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
fi: Yksi sarake CSV-tiedostossasi pitäisi sisältää Tapahtuman nimen. Toisen pitäisi sisältää Tapahtuman alkupäivämäärän. Kaikki muut kentät ovat vapaaehtoisia.

en: Questions? <a href="%s">Watch the video</a>.
fi: Kysymyksiä? <a href="%s">Katso video</a>.

en: Time &amp; Date
fi: Aika &amp; päivä

en: Import Type:
fi: Tuontityyppi:

en: CSV File:
fi: CSV-tiedosto:

en: All Day %s:
fi: Koko päivän %s:

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>conversion tool</a>.
fi: Tuo oikealla tavalla muotoiltu, UTF-8 koodattu CSV-tiedosto. Etkö ole varma onko tiedostosi UTF-8 koodattu? Muista määritellä merkkikoodaus tallentaessasi tiedostoa tai lähetä se <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>muuntotyökalun</a> läpi.

en: Start Date &amp; Time:
fi: Aloituspäivä ja -aika:

en: This file has column names in the first row
fi: Tässä tiedostossa on sarakkeiden nimiä ensimmäisellä rivillä.

en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

en: Import CSV File
fi: Tuo CSV-tiedosto

en: End Date &amp; Time:
fi: Lopetuspäivä ja -aika:

en: Import Result
fi: Tuonnin tulokset

en: Location
fi: Paikka

en: Import complete!
fi: Tuonti valmis!

en: %s Website
fi: %s www-sivu

en: Inserted: %d
fi: Lisätty: %d

en: Updated: %d
fi: Päivitetty: %d

en: %s Cost
fi: %s kustannus

en: Skipped: %d
fi: Ohitettu: %d

en: Currency Symbol:
fi: Valuutan symboli:

en: The import statistics above have the following meaning:
fi: Yläpuolisten tuontitilastojen merkitykset:

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
fi: Ennen kustannusta

en: <ol><li><strong>Inserted:</strong> A new item was inserted successfully.</li><li><strong>Updated:</strong> An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.</li><li><strong>Skipped:</strong> A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.</li></ol>
fi: <ol><li><strong>Lisätty:</strong> Uusi kohde lisättiin onnistuneesti.</li><li><strong>Päivitetty:</strong> Kohde löydettiin samalla nimellä ja/tai alkupäivämäärällä. Olemassa oleva kohde päivitettiin uudella arvolla tiedostosta.</li><li><strong>Ohitettu:</strong> CSV-tiedostosta löydettiin rivi, jota ei voitu tuoda. Katso alta virheelliset rivit.</li></ol>

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
fi: Kustannuksen jälkeen

en: Skipped row numbers: %s
fi: Ohitettujen rivien numerot: %s

en: Cost:
fi: Hinta:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
fi: Lisää 0, jos %s ovat maksuttomia tai jätä tyhjäksi piilottaaksesi kentän.

en: %s Name:
fi: %s Nimi:

en: Day Navigation
fi: Päivänavigaatio

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: Find out more
fi: Lue lisää

en: Website:
fi: Kotisivu:

en: %s List Navigation
fi: %s listamuotoinen navigointivalikko

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
fi: <span>&laquo;</span> Edelliset %s

en: You may want to consider <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">obfuscating</a> any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
fi: On hyvä harkita kaikkien sivustollasi julkaistavien sähköpostiosoitteiden <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">piilottamista</a> roskapostien lähettäjiltä.

en: Next %s <span>&raquo;</span>
fi: Seuraavat %s <span>&raquo;</span>

en: %s Name Already Exists
fi: %s nimi on jo olemassa

en: Find %s
fi: Etsi %s

en: Event Summary
fi: Tapahtuman yhteenveto

en: Event Views Navigation
fi: Navigointinäkymä

en: Event Details
fi: Tapahtuman tiedot

en: View As
fi: Näytä

en: Start Date / Time:
fi: Aloitusajankohta:

en: %s Tags:
fi: %s tagia:

en: End Date / Time:
fi: Lopetusajankohta:

en: %s for
fi: %s ajalle

en: Ticket Sales
fi: Lipunmyynti

en: Find out more »
fi: Lue lisää »

en: (%d awaiting review) | (%d awaiting review)
fi[0]: (%d odottaa tarkistusta)
fi[1]: (%d odottaa tarkistusta)

en: Calendar Month Navigation
fi: Kuukausikalenteri-navigaatio

en: Sold %d %s
fi: Myyty %d %s

en: View 1 %1$s | View All %2$s %3$s
fi[0]: Näytä 1 %1$s

en: Sold %d of %d %s
fi: Myyty %d / %d %s

en: &laquo; All %s
fi: &laquo; kaikki %s

en: Tickets sold:
fi: Lippuja myyty:

en: %s Navigation
fi: %s navigointi

en: Finalized:
fi: Valmis:

en: Attendee List
fi: Osallistujalista

en: Awaiting review:
fi: Odottaa tarkistusta:

en: Your tickets
fi: Lippusi

en: Checked in:
fi: Sisäänkirjautuneet:

en: Ticket Type
fi: Lipputyyppi

en: Send the attendee list by email
fi: Lähetä osallistujaluettelo sähköpostitse

en: Purchaser
fi: Ostaja

en: Select a User:
fi: Valitse käyttäjä:

en: View All %s
fi: Näytä kaikki %s

en: Select...
fi: Valitse...

en: There are no upcoming %s at this time.
fi: Tällä hetkellä ei ole tulevia %s.

en: or
fi: tai

en: Email Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit in %s
fi: Muokkaa %s

en: View
fi: Katso

en: Sold %d
fi: Myyty %d

en: Sold %d of %d
fi: Myyty %d / %d

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
fi: Tämä on yhteisön luoma tapahtuma. Oletko varma, että haluat myydä lippuja siihen?

en: Upload image for the ticket header
fi: Lataa kuva lipun otsakkeeseen

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
fi: Suurin kuvakoko sähköpostissa on 580 pikseliä leveä, millä tahansa korkeudella, joka sitten skaalataan mobiililaitteille. Jos haluat "retina" tuen lataa 1160 pikseliä leveä kuva.

en: Select an Image
fi: Valitse kuva

en: Remove
fi: Poista

en: Add new ticket
fi: Lisää uusi lippu

en: Edit ticket
fi: Muokkaa lippua

en: Sell using:
fi: Myy käyttäen:

en: Ticket Name:
fi: Lipun nimi:

en: Ticket Description:
fi: Lipun kuvaus:

en: Price:
fi: Hinta:

en: (0 or empty for free tickets)
fi: (0 tai tyhjä ilmaisille lipuille)

en: Sale Price:
fi: Myyntihinta:

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
fi: (Nykyinen myynti hinta - tätä voidaan hallita tuote-editorin kautta)

en: Start sale:
fi: Aloita myynti:

en: End sale:
fi: Lopeta myynti:

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
fi: Milloin lippuja voi ostaa? Jos et määritä myynnin aloitus-/päättymispäivää, lippuja on saatavilla tästä hetkestä tapahtuman päättymiseen saakka.

en: Save this ticket
fi: Tallenna tämä tiketti

en: Default Events Template
fi: Tapahtumien oletuspohja

en: Default Page Template
fi: Sivun oletuspohja

en: Display Settings
fi: Näyttämisen asetukset

en: Basic Template Settings
fi: Pohjan perusasetukset

en: Default stylesheet used for events templates
fi: Tapahtumapohjissa oletuksena käytettävä tyylitiedosto

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
fi: Sisältää vain tarvittavan css-koodin monimutkaisten asettelujen, kuten kalenteri- ja viikkonäkymien luomiseen.

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
fi: Tarkempi muotoilu, yrittää hyödyntää teemasi tyylejä.

en: Tribe Events Styles
fi: Tribe Event Styles

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
fi: Täysin valmis teema tapahtumasivuillesi.

en: Events template
fi: Tapahtumien pohja

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
fi: Valitse sivunpohja kalenterin ja tapahtumien sisällön ulkoasun kontrollointia varten.

en: Enable event views
fi: Ota käyttöön tapahtumanäkymät

en: You must select at least one view.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi näkymä.

en: Default view
fi: Oletusnäkymä

en: Disable the Event Search Bar
fi: Poista käytöstä tapahtumien hakupalkki

en: Check this to use the classic header.
fi: Valitse tämä käyttääksesi perinteistä otsikkoa.

en: Month view events per day
fi: Tapahtumia päivää kohden kuukausinäkymässä

en: Enable the Month View Cache
fi: Ota käyttöön kuukausnäkymän välimuisti

en: Date Format Settings
fi: Päivämäärän muotoilun asetukset

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
fi: <p>Seuraavat kolme kenttää hyväksyvät php date() funktiolla tehdyt päivämäärän muotoiluasetukset. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Opi täältä kuinka tehdään omat päivämäärän muotoiluasetukset</a>.</p>

en: Date with year
fi: Päivämäärä vuodella

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when showing an event from a past or future year, also used for dates in view headers.
fi: Anna muotoilu, jota käytetään päivämäärille vuosien kanssa. Tätä käytetään, kun näytetään tapahtuma menneeltä tai tulevalta vuodelta. Tätä käytetään myös päivämäärille näkymäotsikoissa.

en: Date without year
fi: Päivämäärä ilman vuotta

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
fi: Anna muotoilu päivämäärien näyttämiseksi ilman vuotta. Tätä käytetään, kun näytetään tapahtuma kuluvalta vuodelta.

en: Month and year format
fi: Kuukauden ja vuoden muotoilu

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
fi: Anna muotoilu päivämäärille, joissa näytetään vain kuukausi ja vuosi. Tätä käytetään kuukausinäkymässä.

en: Date time separator
fi: Päivämäärän ja ajan erottaja

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
fi: Anna erottaja, joka sijoitetaan päivämäärän ja ajan väliin, kun kumpikin näytetään.

en: Time range separator
fi: Aikajaksojen erottaja

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
fi: Anna erottaja, jota käytetään tapahtuman alku- ja loppuajan välissä.

en: Datepicker Date Format
fi: Päivämäärän valinnan muotoilu

en: Select the date format to use in datepickers
fi: Valitse muotoilu, jota käytetään päivämäärää valittaessa

en: Advanced Template Settings
fi: Pohjan lisäasetukset

en: Add HTML before event content
fi: Lisää HTML-koodia ennen tapahtuman sisältöä

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
fi: Jos olet perehtynyt HTML:ään, voit lisätä koodia ennen tapahtuman pohjaa. Jotkin teemat voivat vaatia tätä muotoilun tai tyylien toimimiseksi.

en: Add HTML after event content
fi: Lisää HTML-koodia tapahtuman sisällön jälkeen

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
fi: Jos olet perehtynyt HTML:ään, voit lisätä koodia tapahtuman pohjan jälkeen. Jotkin teemat voivat vaatia tätä muotoilun tai tyylien toimimiseksi.

en: Finding & extending your calendar.
fi: Kalenterin löytäminen ja laajentaminen.

en: Finding your calendar.
fi: Kalenterin löytäminen.

en: Where's my calendar?
fi: Missä minun kalenterini on?

en: Right here
fi: Täällä

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lisätietokenttiä, yhteisöllisiä tapahtumia, lipunmyyntiä ja paljon muuta?

en: Check out the available add-ons
fi: Tutustu tarjolla oleviin lisäosiin

en: We hope our plugin is helping you out.
fi: Toivomme lisäosamme auttavan sinua.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: See an example of the link
fi: Katso esimerkki linkistä

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: Show The Events Calendar link
fi: Näytä The Events Calendar -linkki

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Number of events to show per page
fi: Tapahtumia per sivu

en: Use Javascript to control date filtering
fi: Käytä JavaScriptiä kontrolloidaksesi päivämäärän filteröintiä

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
fi: Tätä valintaa ei näytetä, kun "Poista hakupalkki" on valittu Näyttämisen asetusten välilehdessä.

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
fi: Ota käyttöön reaaliaikainen ajax päivämäärän valinnalle loppukäyttäjälle (Käyttäjän syöttöä ei vaadita)

en: Show comments
fi: Näytä kommentit

en: Enable comments on event pages.
fi: Ota kommentit käyttöön tapahtumasivuilla.

en: Include events in main blog loop
fi: Sisällytä tapahtumat blogin etusivun listaukseen

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
fi: Näytä tapahtumat sivuston muiden artikkelien kanssa. Tapahtumat näkyvät edelleen tapahtumasivulla.

en: Events URL slug
fi: Tapahtumien URL-osoite

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
fi: Et voi muokata tapahtumat sivun osoitetta, koska sinulla ei ole kestolinkkejä käytössä. Nykyinen tapahtumat sivusi URL-osoite on <a href="%s"> %s </a>. Jotta voit muokata URL-osoitetta täällä, <a href="%soptions-permalink.php">ota kestolinkit käyttöön</a>.

en: The slug used for building the events URL.
fi: Tapahtumien URL-osoitteen muoto.

en: Your current events URL is: %s
fi: Nykyinen tapahtumien URL on: %s

en: Here is the iCal feed URL for your events:
fi: Tässä on tapahtumien iCal syötteen URL:

en: Single event URL slug
fi: Yksittäisen tapahtuman URL-osoitteen muoto

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
fi: Edellä olevan tulisi mieluiten olla monikossa, ja tämä yksikkö.<br />Yksittäisen tapahtuman URL on: %s

en: End of day cutoff
fi: Päivän loppumisajankohta

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
fi: Onko sinulla tapahtuma, joka jatkuu yli puolenyön? Valitse aika tapahtuman lopun jälkeen välttääksesi tapahtuman näkymistä seuraavan päivän kalenterissa.

en: Default currency symbol
fi: Oletusvaluuttasymboli

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
fi: Aseta oletusvaluutta tapahtuman hinnalle. Huomaa, että tämä muutos koskee ainoastaan tulevia tapahtumia.

en: Currency symbol follows value
fi: Valuutan symboli seuraa arvoa

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
fi: Valuutan symboli on yleensä ennen arvoa. Valitsemalla tämän vaihtoehdon symboli sijoitetaan arvon jälkeen.

en: Map Settings
fi: Kartta-asetukset

en: Enable Google Maps
fi: Ota Google Maps käyttöön

en: Check to enable maps for events and venues.
fi: Valitse ottaaksesi käyttöön kartat tapahtumille ja tapahtumapaikoille.

en: Google Maps default zoom level
fi: Google Maps oletus zoomaus

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
fi: 0 = pienin zoom (kauimpana); 21 = suurin zoom (lähimpänä)

en: Miscellaneous Settings
fi: Muut asetukset

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
fi: Tapahtumapaikkojen ja -järjestäjien kaksoiskappaleet

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
fi: Saatat löytää kahdentuneita tapahtumapaikkoja ja järjestäjiä päivittäessäsi 3.0:aa aikaisemasta versiosta. Klikkaa tätä painiketta yhdistääksesi automaattisesti identtiset tapahtumapaikat ja -järjestäjät.

en: Debug mode
fi: Debug-tila

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
fi: Ota tämä asetus käyttöön tallentaaksesi debug-tietoja. Oletuksena tiedot kirjatuvat palvelimelle PHP:n virhelokiin. Jos haluat nähdä lokeja selaimessasi, suosittelemme, että asennat %s, ja etsit "Tribe"-välilehden debug-tiedoista.

en: Debug Bar Plugin
fi: Debug Bar -lisäosa

en: View Welcome Page
fi: Näytä tervetulosivu

en: View Update Page
fi: Näytä päivityssivu

en: You need to upgrade!
fi: Sinun täytyy päivittää!

en: You are up to date!
fi: Olet ajan tasalla!

en: Wallis And Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: Yemen
fi: Jemen

en: Zambia
fi: Sambia

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
fi: Jos tämä on ensimmäinen kerta kun käytät The Events Calendaria, tässä muutamia perusasioita, jotka olemme huomanneet käyttäjillemme hyödylliseksi:

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
fi: %sNew User Primer -oppaamme%s on suunniteltu juuri kaltaisillesi käyttäjille. Mukana on sekä opetusvideoita että kuvilla varustettuja oppaita. Oppaan avulla pääset alkeista taitotasolle alta aikayksikön.

en: California
fi: Kalifornia

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
fi: %sInstallation/Setup FAQs%s tukisivuillamme voi auttaa sinua saamaan yleiskuvan siitä, mitä lisäosa voi ja ei voi tehdä. Tämä UKK:n osa voi olla hyödyllinen, koska sillä pyritään vastaamaan asennukseen liittyviin kysymyksiin, joihin ei löydy vastauksia uusien käyttäjien käyttöoppaasta.

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
fi: Muutoin, jos koet itsesi seikkailulliseksi, voit jatkaa Tapahtumat-valikkoon ja luoda ensimmäisen tapahtumasi.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
fi: Olemme uudistaneet tukisivumme auttaaksemme entistä paremmin käyttäjiämme. Mene %stukisivuillemme%s ja löydät paljon hyödyllisiä resursseja, kuten:

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
fi: %sTemplate tags, functions, ja hooks & suodattimia%s The Events Calendaria & Events Calendar PRO:ta varten

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
fi: %sUsein kysytyt kysymykset%s vaihtelevat alkeellisimmista asennuskysymyksistä teemojen hienosäätöön

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
fi: %sOppaat%s, joita ovat kirjoittaneet sekä tiimimme jäsenet, että käyttäjämme ja jotka kattavat mukautettuja kyselyitä, kolmannen osapuolen teemojen ja lisäosien integroinnin, jne.

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
fi: Julkaisutiedot antavat kokonaiskuvan lisäosan elinkaaresta ja siitä milloin ominaisuudet ja korjaukset on otettu käyttöön.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
fi: %sLisäosien dokumentaatio%s kaikille The Events Calendarin virallisille laajennuksille (mukaan lukien WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, jne.)

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
fi: Meillä on myös %sModern Tribe UserVoice%s sivu, jossa aktiivisesti keräämme yhteisöltämme ideoita. Jos sinulle tulee lisäosaa käyttäessäsi ideoita uusista ominaisuuksista, kerro se meille. Äänestä olemassa olevia ideoita tai lisää omiasi. Näin voimme yhdessä kehittää tuotteita käyttäjien tarpeiden mukaisiksi.

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
fi: Kirjoitettu dokumentaatio auttaa vain tietyn matkaa...joskus tarvitset oikean ihmisen apua. Tässä vaiheessa löydät apua meidän %stukifoorumeiltamme%s.

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
fi: Events Calendarin ilmaisen version käyttäjien pitäisi lähettää tukipyyntönsä lisäosan %sWordPress.org tukifoorumille%s. Vaikka olemme iloisia voidessamme auttaa tunnistamaan ja korjaamaan vikoja, jotka raportoidaan WordPress.org foorumeilla, lue %ssupport expectations sticky thread%s ennen kirjoittamistasi, niin ymmärrät rajoitteemme.

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
fi: Luemme WordPress.org foorumia joka viikkoa, etsien vikoja. Jos ilmoitat oikean vian, jonka pystymme toistamaan, kirjaamme sen ja korjaamme sen seuraavassa versiossa. Emme kuitenkin valitettavasti pysty tarjoamaan räätälöintivinkkejä tai auttamaan kolmannen osapuolen lisäosiin tai teemoihin liittyvässä integroinnissa.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
fi: Jos olet The Events Calendarin käyttäjä ja haluaisit enemmän tukea, ole hyvä ja %shanki PRO lisenssi%s . Luemme PRO foorumeita päivittäin, ja voimme tarjota syvemmän tason räätälöinti-/integrointitukea maksaville käyttäjille, kuin mitä voimme WordPress.org foorumeilla.

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Unnamed Venue
fi: Nimeämätön tapahtumapaikka

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Welcome to The Events Calendar
fi: Tervetuloa tapahtumakalenteriin

en: Thanks for Updating The Events Calendar
fi: Kiitos että päivitit The Events Calendarin

en: %s Categories
fi: %s Kategoriaa

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

en: Antigua And Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Argentina
fi: Argentiina

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: Start:
fi: Alkaa:

en: End:
fi: Loppuu:

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Austria
fi: Itävalta

en: Time:
fi: Aika:

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Click to view a Google Map
fi: Klikkaa nähdäksesi Google Map

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Merge Duplicates
fi: Yhdistä kaksoiskappaleet

en: Event Add-Ons
fi: Tapahtuma-lisäosat

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
fi: Tämän kalenterin voimalähteenä toimii The Events Calendar.

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Rate <strong>The Events Calendar</strong> <a href="%1$s" target="_blank">&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;</a> on <a href="%1$s" target="_blank">WordPress.org</a> to keep this plugin free.  Thanks from the friendly folks at Modern Tribe.
fi: Arvostele <strong>The Events Calendar</strong> <a href="%1$s" target="_blank">&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;</a> <a href="%1$s" target="_blank">WordPress.org:ssa</a> säilyttääksesi tämä lisäosa ilmaisena.  Kiitokset Modern Triben mukavalta porukalta.

en: Belgium
fi: Belgia

en: Invalid field type specified
fi: Virheellinen kentän tyyppi

en: No radio options specified
fi: Ei valintanapin asetuksia määritettynä

en: No checkbox options specified
fi: Ei valintaruudun asetuksia määritettynä

en: No select options specified
fi: Ei monivalinnan asetuksia määritettynä

en: Import
fi: Vie

en: Bosnia And Herzegowina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: The file went away. Please try again.
fi: Tiedosto meni pois. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: General
fi: Yleinen

en: Import: CSV
fi: Tuo: CSV

en: Brazil
fi: Brasilia

en: We were unable to process your request. Please try again.
fi: Emme pystyneet prosessoimaan pyyntöänne. Olkaa hyvä, yrittäkää uudelleen.

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: <p>The following fields are required for a successful import:</p>
fi: <p>Seuraavat kentät vaaditaan tuonnin onnistumiseksi:</p>

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: Do Not Import
fi: Älä tuo

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Event Description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event Start Date
fi: Tapahtuman aloituspäivä

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Event Start Time
fi: Tapahtuman aloitusaika

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Event End Date
fi: Tapahtuman päättymispäivä

en: Canada
fi: Kanada

en: Event End Time
fi: Tapahtuman päättymisaika

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: All Day Event
fi: Koko päivän tapahtuma

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Event Venue Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikkalainen tasavalta

en: Event Organizer Name
fi: Tapahtuman järjestäjän nimi

en: Event Show Map Link
fi: Näytä tapahtuman karttalinkki

en: Event Show Map
fi: Näytä tapahtuma kartalla

en: China
fi: Kiina

en: Event Cost
fi: Tapahtuman hinta

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Event Category
fi: Tapahtumaluokka

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Event Website
fi: Tapahtuman sivusto

en: Comoros
fi: Komorit

en: Venue Name
fi: Tapahtumapaikan nimi

en: Congo
fi: Kongo

en: Venue Country
fi: Tapahtumapaikan maa

en: Congo, The Democratic Republic Of The
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Venue Address
fi: Tapahtumapaikan osoite

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Venue Address 2
fi: Tapahtumapaikan osoite 2

en: Venue City
fi: Tapahtumapaikan kaupunki

en: Cote D'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Venue State/Province
fi: Tapahtumapaikan osavaltio tai maakunta

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
fi: Kroatia (paikallinen nimi: Hrvatska)

en: Venue Zip
fi: Tapahtumapaikan postinumero

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Venue Phone
fi: Tapahtumapaikan puhelinnumero

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Venue Website
fi: Tapahtumapaikan www-sivu

en: Czech Republic
fi: Tšekki

en: Organizer Name
fi: Järjestäjän nimi

en: Denmark
fi: Tanska

en: Organizer Email
fi: Järjestäjän sähköposti

en: Organizer Website
fi: Järjestäjän www-osoite

en: Organizer Phone
fi: Järjestäjän puhelinnumero

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: No importer defined for %s
fi: Tuojaa ei ole määritelty kohteelle %s

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Missing required fields in row %d.
fi: Pakollisia kenttiä puuttuu riviltä %d.

en: Failed to import record in row %d.
fi: Tuonnin poiminta epäonnistui rivillä %d.

en: Egypt
fi: Egypti

en: %s (post ID %d) updated.
fi: %s (post ID %d) päivitetty.

en: %s (post ID %d) created.
fi: %s (post ID %d) luotu.

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Temporary file not found. Could not save %s.
fi: Väliaikaistiedostoa ei löydetty. Ei voitu tallentaa %s.

en: Could not save %s.
fi: Ei voitu tallentaa %s.

en: Estonia
fi: Viro

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: A widget that displays upcoming events.
fi: Vimpain, joka näyttää tulevia tapahtumia.

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Events List
fi: Tapahtumalista

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Fiji
fi: Fidži

en: Venues
fi: Tapahtumapaikat

en: Finland
fi: Suomi

en: Venue
fi: Tapahtumapaikka

en: France
fi: Ranska

en: Organizers
fi: Järjestäjät

en: France, Metropolitan
fi: Ranska, Metropolitan

en: Organizer
fi: Järjestäjä

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: Events
fi: tapahtumat

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: Event
fi: Tapahtuma

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: month
fi: kuukausi

en: list
fi: lista

en: upcoming
fi: tuleva

en: Germany
fi: Saksa

en: past
fi: mennyt

en: day
fi: päivä

en: today
fi: tänään

en: Greece
fi: Kreikka

en: Initializing Tribe Events on %s
fi: Otetaan käyttöön Tribe Tapahtumat %s

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
fi: Versiosi The Events Calendarista ei ole ajan tasalla jonkin tapahtumakalenterin lisäosan kanssa. Ole hyvä ja %späivitä nyt.%s

en: Guadeloupe
fi: Guadeloupen

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%s" target="_blank">%s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
fi: <p>Oston yhteydessä %s saamasi lisenssiavain myöntää sinulle pääsyn tukeen ja päivityksiin kunnes se erääntyy. Sinun ei tarvitse syöttää lisenssiavainta alla lisäosien toimintaa varten, mutta sinun täytyy syöttää se saadaksesi automaattisia päivityksiä. <strong>Löydät lisenssiavaimesi <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>. </p> <p>Jokaisella maksullisella lisäosalla on oma uniikki lisenssiavain. Syötä avain sopivaan alla olevaan kenttään, ja odota hetki sen vahvistamista. Lisenssi on käytössä, kun vihreä voimassaoloaika näkyy "voimassa" viestin rinnalla. </p><p> Jos näet punaisen viestin joka kertoo, että avain ei ole voimassa tai asennukset ovat täynnä, vieraile <a href="%s"target="_blank"> %s</a> hallitaksesi asennuksia tai uudistaaksesi / päivittääksesi lisenssisi.</p> Etkö näe päivitystä, vaikka odottaisit näkeväsi sen? Mene WordPressissa <a href="%s">Hallintapaneeli > Päivitykset </a> ja klikkaa "Tarkista uudelleen". </p>

en: Display
fi: Näyttäminen

en: Help
fi: Apua

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
fi: Valitettavasti The Events Calendar vaatii WordPress version %s tai uudemman. Päivitä WordPress.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
fi: Valitettavasti The Events Calendar vaatii PHP version %s tai uudemman. Keskustele palveluntarjoajasi kanssa uudemmasta PHP versiosta.

en: category
fi: kategoria

en: Heard And Mc Donald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanivaltio)

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Hungary
fi: Unkari

en: New %s
fi: Uusi %s

en: Iceland
fi: Islanti

en: View %s
fi: Näytä %s

en: India
fi: Intia

en: Search %s
fi: Hae tapahtumia %s

en: No %s found
fi: %s ei löytynyt

en: Iran (Islamic Republic Of)
fi: Iran (islamilainen tasavalta)

en: No %s found in Trash
fi: %s ei löytynyt roskakorista

en: Iraq
fi: Irak

en: %s Category
fi: %s kategoria

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Search %s Categories
fi: Etsi %s kategorioista

en: All %s Categories
fi: Kaikki %s kategoriat

en: Italy
fi: Italia

en: Parent %s Category
fi: Isäntä %s kategoria

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Parent %s Category:
fi: Isäntä %s kategoria

en: Japan
fi: Japani

en: Edit %s Category
fi: Muokkaa %s kategoriaa

en: Update %s Category
fi: Päivitä %s kategoria

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Add New %s Category
fi: Lisää uusi %s kategoria

en: Kenya
fi: Kenia

en: New %s Category Name
fi: Uusi %s kategorian nimi

en: Kiribati
fi: Kiribatin

en: %1$s updated. <a href="%2$s">View %3$s</a>
fi: %1$s päivitetty. <a href="%2$s">Näytä %3$s</a>

en: Korea, Democratic People's Republic Of
fi: Korean demokraattinen kansantasavalta

en: Custom field updated.
fi: Mukauttu kenttä päivitetty.

en: Korea, Republic Of
fi: Korean tasavalta

en: Custom field deleted.
fi: Mukautettu kenttä poistettu.

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Event published. <a href="%1$s">View %2$s</a>
fi: Tapahtuma julkaistu. <a href="%1$s">Näytä %2$s</a>

en: %s saved.
fi: %s tallennettu.

en: Lebanon
fi: Libanon

en: %1$s submitted. <a target="_blank" href="%2$s">Preview %3$s</a>
fi: %1$s lisätty. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele %3$s</a>

en: M j, Y @ G:i
fi: j.M.Y @ G:i

en: %1$s draft updated. <a target="_blank" href="%2$s">Preview %3$s</a>
fi: %1$s luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele %3$s</a>

en: %s restored to revision from %s
fi: %s palautettu korjattuun versioon kohteesta %s

en: Lithuania
fi: Liettua

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: %s submitted.
fi: %s toimitettu.

en: %s scheduled for: <strong>%2$s</strong>.
fi: %s ajoitettu: <strong>%2$s</strong>.

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: %s draft updated.
fi: %s luonnos päivitetty.

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Use Saved %s:
fi: Käytä tallennettua %s:

en: Without a defined location your event will not display a <a href="https://support.google.com/webmasters/answer/164506" target="_blank">Google Rich Snippet</a> on the search results.
fi: Ilman määritettyä sijaintia tapahtumasi ei näytä <a href="https://support.google.com/webmasters/answer/164506" target="_blank">Google Rich Snippet</a>iä hakutuloksissa.

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Use New %s
fi: Käytä uutta %s

en: Maldives
fi: Malediivit

en: My %s
fi: Minun %s

en: Available %s
fi: Käytettävissä oleva %s

en: No saved %s exists.
fi: Ei tallennettuja %s olemassa.

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Next
fi: Seuraava

en: Prev
fi: Edellinen

en: Today
fi: Tänään

en: Done
fi: Tehty

en: Network
fi: Verkko

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Date out of range.
fi: Päivämäärä rajan ulkopuolella.

en: Micronesia, Federated States Of
fi: Mikronesian liittovaltio

en: %s Options
fi: %s Valintaa

en: Moldova, Republic Of
fi: Moldova

en: %s Information
fi: %s Informaatiota

en: Support
fi: Tuki

en: View All Add-Ons
fi: Näytä kaikki lisäosat

en: News from Modern Tribe
fi: Uutisia Modern Tribelta

en: Additional Functionality
fi: Lisätoiminnot

en: Morocco
fi: Marokko

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lipunmyyntiä, julkisesti lisättyjä tapahtumia, uusia näkymiä ja enemmänkin?

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
fi: Tutustu <a href="%s">saatavilla oleviin lisäosiin</a>.

en: View Calendar
fi: Näytä kalenteri

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Settings
fi: Asetukset

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: List
fi: Lista

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Month
fi: Kuukausi

en: Day
fi: Päivä

en: Search
fi: Etsi

en: Date
fi: Päivämäärä

en: %s In
fi: %s kohteessa

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: %s From
fi: %s lähtien

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanien liittovaltio

en: Day Of
fi: Päivä

en: Norway
fi: Norja

en: Once Every 30 Mins
fi: Kerran Joka 30 Min

en: Error
fi: Virhe

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: A valid license key is required for support and updates
fi: Voimassa oleva lisenssiavain vaaditaan tukea ja päivityksiä varten.

en: License key(s) updated.
fi: Lisenssiavain/avaimet päivitetty.

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Sorry, key validation server is not available.
fi: Pahoittelemme, validointiavaimen vahvistusserveri ei ole saatavilla.

en: Sorry, this key is expired.
fi: Pahoittelemme, tämä avain on vanhentunut.

en: Sorry, this key is out of installs.
fi: Pahoittelemme, tämän avaimen asennusmäärien raja on saavutettu.

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Why am I seeing this message?
fi: Miksi näen tämän viestin?

en: Sorry, this key is not valid.
fi: Pahoittelemme, tämä avain ei kelpaa.

en: Poland
fi: Puola

en: Valid Key! Expires on %s
fi: Lisenssiavain kelvollinen! Erääntyy %s

en: Portugal
fi: Portugali

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact <a href="%s">support.</a>
fi: Hmmm... jokin on pielessä tämän validaattorin kanssa. Ota yhteyttä <a href="%s">tukeen.</a>

en: The Events Calendar Settings
fi: The Events Calendar:in asetukset

en: Events Settings
fi: Tapahtumien asetukset

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: You've requested a non-existent tab.
fi: Välilehteä ei ole olemassa.

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en:  Save Changes
fi:  Tallenna muutokset

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: You don't have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole lupaa tehdä tätä.

en: Saint Kitts And Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: The request was sent insecurely.
fi: Pyyntö lähetettiin suojaamattomana.

en: The request wasn't sent from this tab.
fi: Pyyntöä ei lähetetty tältä välilehdeltä.

en: Saint Vincent And The Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Your form had the following errors:
fi: Lomakkeessa oli seuraavat virheet:

en: None of your settings were saved. Please try again.
fi: Asetuksia ei tallennettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
fi[0]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.
fi[1]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.

en: Sao Tome And Principe
fi: Sao Tome ja Principe

en: There are no fields setup for this tab yet.
fi: Tällä välilehdellä ei ole vielä kenttiä.

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Sometimes it's hard to tell what's going wrong without knowing more about your system steup. For your convenience, we've put together a little report on what's cooking under the hood.
fi: Joskus on vaikea kertoa mikä menee pieleen tietämättä lisää systeemin kokoonpanosta. Olemme koonneet avuksesi pienen raportin siitä, mitä kannen alla tapahtuu.

en: If you suspect that the problem you're having is related to another plugin, or we're just plain having trouble reproducing your bug report, please copy and send all of this to our support team.
fi: Jos epäilet, että kohtaamasi ongelma liittyy toiseen lisäosaan tai meillä on ongelmia toistaa virheraporttisi, ole hyvä ja kopioi ja lähetä kaikki tämä tukiryhmällemme.

en: System Information
fi: Järjestelmäinformaatio

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Unknown or not set
fi: Tuntematon tai määrittelemätön

en: All Day
fi: Koko päivä

en: Ongoing
fi: Käynnissä oleva

en: Slovakia (Slovak Republic)
fi: Slovakia

en: No matching %s listed under %s scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
fi: Ei vastaavia %s listattuna kohteessa %s ajalle <strong>%s</strong>. Yritä toista päivää.

en: No %s scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
fi: Ei kohteita %s ajalle <strong>%s</strong>. Yritä toista päivää.

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
fi: Ei tuloksia haulle <strong>"%s"</strong> tässä kuussa. Yritä etsiä ensi kuusta.

en: No matching %s listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
fi: Ei vastaavia tapahtumia %s listattuna kohteelle %s. Katso koko kalenteria nähdäksesi täydellisen listan tapahtumista.

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: There were no results found.
fi: Ei tuloksia.

en: South Georgia, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia, Eteläiset Sandwichsaaret

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
fi: Pyydetty päivämäärä "%s" ei ole oikea &ndash; näytetään sen sijaan nykyinen kuukausi

en: Spain
fi: Espanja

en: This %s has passed.
fi: Tämä %s on mennyt.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong>.
fi: Ei tuloksia haulle: <strong>"%s"</strong>.

en: No results were found for %s in or near <strong>"%s"</strong>.
fi: Tuloksia ei löytynyt kohteelle %s ajalle <strong>"%s"</strong>.

en: St. Pierre And Miquelon
fi: St. Pierre ja Miquelon

en: No upcoming %s listed under %s. Check out upcoming %s for this category or view the full calendar.
fi: Ei tulevia tapahtumia %s listattuna kohteessa %s. Tarkista tulevat tapahtumat kohteelle %s tälle kategorialle tai katso koko kalenteria.

en: No matching %s listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %s.
fi: Ei vastaavia tapahtumia %s listattuna kohteelle %s. Yritä katsoa koko kalenteria nähdäksesi täydellisen listan kohteesta %s.

en: No previous %s
fi: Ei aiempia tapahtumia kohteelle %s

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
fi: Teeman muokkaukset pitäisi siirtää oikeaan alikansioon: %s

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
fi: Teeman muokkaukset pitäisi siirtää oikeaan alikansioon: tribe_get_template_part('%s')

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Order #
fi: Tilaa #

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Order Status
fi: Tilauksen tila

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria

en: Purchaser name
fi: Ostajan nimi

en: Purchaser email
fi: Ostajan sähköposti

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Ticket type
fi: Lipputyyppi

en: Tanzania, United Republic Of
fi: Tansania

en: Ticket #
fi: Lippu #

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Security Code
fi: Turvakoodi

en: Check in
fi: Kirjaudu sisään

en: Undo Check in
fi: Kumoa sisäänkirjaus

en: Print
fi: Tulosta

en: Trinidad And Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Email
fi: Sähköposti

en: Export
fi: Vie

en: Turkey
fi: Turkki

en: Filter by purchaser name, ticket #, order # or security code
fi: Suodata ostajan nimen, lippu #, tilaus # tai turvakoodin mukaan

en: Delete
fi: Poista

en: Turks And Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Tickets
fi: Liput

en: Ticket header image
fi: Lippujen otsakekuva

en: Set as ticket header
fi: Aseta lipun otsakekuvaksi

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Your ticket has been saved.
fi: Lippusi on tallennettu.

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: Your ticket has been deleted.
fi: Lippusi on poistettu.

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: See who purchased tickets to this event
fi: Katso kuka osti lippuja tähän tapahtumaan

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: You need to select a user or type a valid email address
fi: Sinun pitää valita käyttäjä tai kirjoittaa voimassa oleva sähköpostiosoite

en: Sending...
fi: Lähetetään...

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
fi: Voit käyttää Näyttövaihtoehtoja valitaksesi, mitkä sarakkeet haluat nähdä. Valinta toimii alla olevassa taulukossa, sähköpostissa, tulostuksessa ja CSV-viennissä.

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Yes
fi: Kyllä

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: attendees
fi: osallistujat

en: Virgin Islands (U.S.)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Attendee List for: %s
fi: Osallistujalista: %s

en: Invalid or incomplete field passed
fi: Virheellinen tai puutteellinen kenttä syötetty

en: Field ID:
fi: Kentän ID:

en: Non-existant field validation function passed
fi: Olematon kenttävalidointifunktio annettu

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
fi: funktion nimellä:

en: %s must contain numbers and letters only
fi: %s saa sisältää vain numeroita ja kirjaimia

en: %s must contain numbers, letters and dots only
fi: %s saa sisältää vain numeroita, kirjaimia ja pisteitä

en: %s must be a positive number.
fi: %s täytyy olla positiivinen luku.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
fi: %s on oltava osoite-muotoa (numeroita, kirjaimia, väliviivoja ja alaviivoja).

en: %s must be a valid absolute URL.
fi: %s on oltava kelvollinen URL.

en: %s must have a value that's part of its options.
fi: %s on oltava arvo, joka on sen asetuksissa.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
fi: Kentän %s validointi epäonnistui, koska vertailuarvoa ei annettu

en: %s cannot be the same as %s.
fi: %s ei voi olla sama kuin %s .

en: %s cannot be a duplicate
fi: %s ei voi olla kaksoiskappale

en: %s must be a number or percentage.
fi: %s täytyy olla numero tai prosenttiluku.

en: %s must be a number between 0 and 21.
fi: %s täytyy olla numero väliltä 0 ja 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
fi: %s saa sisältää vain kirjaimia, numeroita, väliviivoja, heittomerkkejä ja välilyöntejä.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
fi: %s saa olla vain kirjaimia, välilyöntejä, heittomerkkejä ja viivoja.

en: %s must consist of 5 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 5 numeroa.

en: %s must be a phone number.
fi: %s on oltava puhelinnumero.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
fi: Maaluettelossa tulee olla yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia.

en: Select a Country:
fi: Valitse maa:
